Sakaryalı firma CRT Makine bir ilke imza attı. 11 bin 600 kilogram kapasiteli ve 56 vantuzlu vakumlu taşıma aparatını hızlı trenin inşasında kullanılmak üzere üretti.

Sakaryalı firma CRT Makine, Ankara’da yapılacak olan hızlı trenin inşasında kullanılması için 56 vantuzlu, vakumlu taşıma aparatı üretti.
 
Paslanmaz çelik ve alüminyum malzeme taşınımında forkliftin malzemelere zarar verdiği öne sürülerek Sakaryalı CRT Makine firmasından vakumlu taşıma aracının yapımı talep edildi. Normalde lazer kesim tezgahların taşınmasında kullanılan vakumlu taşıma aparatı, hızlı trenin yapımını üstlenen firmadan gelen talep üzerine CRT Makine firması tarafından projelendirilerek üretildi.
 
TÜRKİYE’DE BİR İLK
Gelen talep üzerine Sakaryalı firma CRT Makine tarafından üretilen ve hızlı trenin yapımında kullanılacak olan vakumlu taşıma aparatı Türkiye’de ilk kez Sakarya’da üretildi. Forklift aracının aksine malzemeye zarar vermeden istenilen ürünün taşınması için üretilen 56 vantuzlu ve 11 bin 600 kilogram taşıma kapasiteli vakumlu taşıma aparatının üretimi tamamlanarak Ankara’ya gönderildi.
 
# vakumlu taşıma aparatı, türkiye'de bir ilk, hızlı tren inşasında kullanılacak, sakarya, türkiye, CRT makine, CRT makine tarafından üretildi, CRT Makine'den bir ilk


Diğer Haberler

REFERANSLAR

Bizi tercih edenler

RÜZGARAS METAL ŞAMPİYON

RÜZGARAS METAL ŞAMPİYON

Limandere Futbol Turnuvası oynanan final maçı ile sona erdi. Rüzgaras Metal ile Sinanoğlu Spor arasında normal süresi 4 - 4 biten maçı penaltılarla 9-8 kazanan Rüzgaras Metal Şampiyon oldu.


TOYOTA TÜRKİYE'DEN RÜZGARAS METAL SANAYİ'YE ÖDÜL

TOYOTA TÜRKİYE'DEN RÜZGARAS METAL SANAYİ'YE ÖDÜL

Sakarya'daki otomobil ve otomobil yan sanayi fabrikalarında başarılı çalışmalara imza atan Rüzgaras Metal Sanayi, Toyota Türkiye'den ödül aldı