Çarpışma ve Emniyet Kemeri Simülatörü

Sakaryalı Firmadan Tamamı Yerli, Emniyet Kemeri Simülatörü

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyesi Semih Çokay ve Meclis Üyesi Adnan Borazancıoğlu ile birlikte İlhan ve Enes Cirit kardeşler tarafından Erenler İlçesinde kurulan ve otomotiv firmasına yedek parça tedariki gerçekleştiren “Rüzgaras Metal Sanayi” firmasının üretmiş olduğu ve tasarımı da kendilerine ait olan emniyet kemeri simülatörünü yerinde incelediler.

“Emniyet Kemeri Bilincine Sahip Olunmasını Amaçlıyoruz” 

Haberin devamı http://www.satso.org.tr/haber/3043/sakaryali-firmadan-tamami-yerli--emniyet-kemeri-simulatoru.aspx

 

Türkiye’de ilk!

Erenler İlçesinde İlhan Cirit ve kardeşi Enes Cirit tarafından yaklaşık 3 yıl önce kurulan Rüzgaras Metal Sanayi isimli şirket, Yol Güvenliği Uzmanı Mert İntepe’nin de desteğiyle emniyet kemerinin öneminin anlatılması için Türkiye’de ilk kez takla atma simülatörü yaptı.

Erenler İlçesinde çalıştıkları firmadan ayrılan İlhan Cirit ve Enes Cirit isimli 2 kardeş tarafından yaklaşık 3 yıl önce açılan ve kısa sürede çok sayıda otomotiv firmasına parça üretmeye başlayan Rüzgaras Metal Sanayi isimli şirket, Yol Güvenliği Uzmanı ve Güvenli Sürüş Eğitmeni olan ayrıca 2013 yılı sonunda ‘Trafik Kazaları Bilirkişisi’ olarak atanan Mert İntepe ile birlikte Türkiye’deki eğitimlerde kullanılmak üzere ilk kez takla atma simülatörü yaptı. Tamamen yerli olarak Sakarya’da üretilen ve yerli motor kullanılan simülatöre; daha önce kaza yapmış bir otomobil alınarak bağlandı. Yaklaşık 2 ay gibi kısa bir sürede ana hatları tamamlanan simülatör, çevredeki işletmelerinde büyük ilgisini çekti. Takla atan bir otomobilde olmanın ve emniyet kemeri takmanın önemini anlatan simülatörün kısa sürede tamamlanacağını belirten İşletme sahibi İlhan Cirit, ayrıca kısa süre önce çarpma simülatörü için çalışmalara başladıklarını belirtti.

Haberin devamı https://www.haberlisin.com/erenler/turkiyede-ilk-h42267.html

 

 

Sakarya'da yedek parça tedariki gerçekleştiren bir firma, emniyet kemerinin önemine dikkati çekmek için "emniyet kemeri simülatörü" üretti.

Firma sahibi İlhan Cirit, yaptığı açıklamada, emniyet kemerinin öneminin vatandaşlara anlatılması ve çeşitli araştırmalarda kullanılmak üzere, tasarlanan simülatör ürettiklerini belirtti.

Simülatörü,sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptıklarını ifade eden Cirit, şunları söyledi: "Bu çalışmamızda insanların emniyet kemerinin hayati öneme sahip olduğunu kavramasını ve bu bilince sahip olmasını amaçladık. Ayrıca çarpma simülatörü üretimimiz de devam ediyor. Onu da hizmete sunacağız. Ayrıca 3. prototip simülatörünü de üretip şehrimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. Şehrimizde emniyet kemeri bilincinin oluşması adına çok faydalı olacağını düşünüyoruz."

Haberin devamı https://medyabar.com/haber/5578920/sakaryada-bir-firma-yerli-emniyet-kemeri-simulatoru-uretti

 

Emniyet kemeri simülatörü büyük ilgi gördü

Trafik kazalarında güvenlik için iki önemli faktör vardır. Birincisi çevre etkenleri ve kişilerin dikkatli davranmasıdır. İkincisi ise emniyet kemeri gibi kişisel koruyucuların kullanılmasıdır. Ulusal ve uluslararası çalışmalarda çarpışmayla sonuçlanan trafik kazalarında emniyet kemerinin doğru kullanımının ölüm riskini, ön koltuklarda % 40- 50, arka koltuklarda ise % 25 oranında azalttığı bilinmektedir. Bu nedenle bu çalışmada kazalarda hayat kurtarma bakımından en önemli güvenlik sistemlerinden olan emniyet kemeri çarpma ve takla atma simülasyonu imal ettiler.

Haberin devamı https://www.halk54.com/sakarya/emniyet-kemeri-simulatoru-buyuk-ilgi-gordu-h21839.html

 

 

Sakarya'da bir firma yerli emniyet kemeri simülatörü üretti

SAKARYA (AA) - Sakarya'da yedek parça tedariki gerçekleştiren bir firma, emniyet kemerinin önemine dikkati çekmek için "emniyet kemeri simülatörü" üretti.

Firma sahibi İlhan Cirit, yaptığı açıklamada, emniyet kemerinin öneminin vatandaşlara anlatılması ve çeşitli araştırmalarda kullanılmak üzere, tasarlanan simülatör ürettiklerini belirtti.

Simülatörü, sosyal sorumluluk projesi kapsamında yaptıklarını ifade eden Cirit, şunları söyledi:

 

"Bu çalışmamızda insanların emniyet kemerinin hayati öneme sahip olduğunu kavramasını ve bu bilince sahip olmasını amaçladık. Ayrıca çarpma simülatörü üretimimiz de devam ediyor. Onu da hizmete sunacağız. Ayrıca 3. prototip simülatörünü de üretip şehrimizin hizmetine sunmayı planlıyoruz. Şehrimizde emniyet kemeri bilincinin oluşması adına çok faydalı olacağını düşünüyoruz."

Haberin devamı https://www.mikrofon.com.tr/genel/sakaryada-bir-firma-yerli-emniyet-kemeri-simulatoru-uretti-h41598.html

 

 

Sürücülere taklalı eğitim

Sakarya’nın Erenler ilçesinde, İlhan ve Enes Cirit kardeşler, sürücülere emniyet kemerinin önemini anlatmak için hem çarpışma hem de takla atma simülatörü yaptı.  

Erenler ilçesinde otomotiv parçaları üreten İlhan ve Enes Cirit kardeşlere ait fabrikada Yol Uzmanı Mert İntepe’nin isteği ile hazırlanan ve Ocak 2020’de üretilen takla atma simülatörü, ilgi gördü. Çalışmalarını genişleten 2 kardeş, bu kez aynı römork içerisine hem çarpışma hem de takla atma simülatörü yerleştirdi. Simülatör yaklaşık 1,5 ay süren çalışma sonunda kullanıma hazır hale geldi. Yapılan yeni projede sürücüler emniyet kemeri takılı halde kullandıkları araçla 5 kilometre hızla çarptıklarında ya da kullandıkları araç takla attığında yaşayacağı şeyleri görebilecek. 

Haberin devamı https://www.netgaste.com/haber/5576028/suruculere-taklali-egitim


Diğer Haberler

REFERANSLAR

Bizi tercih edenler

RÜZGARAS METAL ŞAMPİYON

RÜZGARAS METAL ŞAMPİYON

Limandere Futbol Turnuvası oynanan final maçı ile sona erdi. Rüzgaras Metal ile Sinanoğlu Spor arasında normal süresi 4 - 4 biten maçı penaltılarla 9-8 kazanan Rüzgaras Metal Şampiyon oldu.


TOYOTA TÜRKİYE'DEN RÜZGARAS METAL SANAYİ'YE ÖDÜL

TOYOTA TÜRKİYE'DEN RÜZGARAS METAL SANAYİ'YE ÖDÜL

Sakarya'daki otomobil ve otomobil yan sanayi fabrikalarında başarılı çalışmalara imza atan Rüzgaras Metal Sanayi, Toyota Türkiye'den ödül aldı